Cpanelde Dizin Şifreleme İle Güvenlik Arttırma Cpanelde Dizin Şifreleme İle Güvenlik Arttırma Cpanelde Dizin Şifreleme İle Güvenlik Arttırma Cpanelde Dizin Şifreleme İle Güvenlik Arttırma - Scorpiol

Cpanelde Dizin Şifreleme İle Güvenlik Arttırma


Cpanelde klasörleri şifreleyip koruma altına alarak güvenliği artırabilirsiniz.Hesabınızdaki bazı dizinleri korumak için bir şifre belirleyin. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, korumalı bir klasörü açmaya çalışan bir kullanıcıdan içeriğinize erişebilmesi için bir kullanıcı adı ve şifresi girmesi istenecektir. Özellikle yönetim paneli sitelerin en önemli kısmıdır ve güvenliğinden emin olunmalıdır. Peki dizinlerinizi nasıl şifreleyebilrsiniz ? 
Cpanele giriş yapalım ve 'Dosyalar' bölümünden 'Dizin Gizliliği' bağlantısına tıklayınız.
Açılan pencerede sitenizin şifrelemek istediğiniz dizinini seçiniz.Bir klasör açmak için simgeye bir klasör seçmek için ise isme tıklayınız.
Şİfrelemek istediğiniz dizini seçtikten sonra karşınıza güvenlik ayarları yapacağınız sayfa gelecektir.Korumalı dizin için bir ad girerek son adıma geçiniz.
Güvenlik ayarlarınızı girdikten sonra kullanıcı adı ve şifrenizi belirleyerek dizin şifreleme işlemini tamamlamış oluyorsunuz.
Faydalı olması dileği ile

0 Yorumlar

Yorum Gönder

Yorum Gönder (0)

Daha yeni Daha eski
Oxygen Chrome
xenforo eklentileri manuel sql injection hacker blog Sunucu Optimizasyon VDS satın al